Karjeras projekts

Arī 2018./2019. mācību gadā Talsu 2.vidusskola turpina piedalīties Valsts izglītības aģentūras projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001. Projekta ietvaros notiek dažādi karjeras attīstības atbalsta pasākumi skolēniem – lekcijas, radošās nodarbības, mācību ekskursijas, tikšanās ar profesionāļiem.

18. oktobrī 1.klases piedalījās karjeras pasākumā  “Pirmā klase dodas uz uzņēmumu”,

lai iepazītos ar pārtikas tehnologa un konditora profesijām. Skolēni  piedalījās darbnīcā, iepazīstoties ar  pārtikas tehnologa un konditora darba vidi, darba apstākļiem, nepieciešamo izglītību, prasmēm un rakstura īpašībām, kā arī karjeras izaugsmes iespējām. Skolēniem bija iespēja arī pašiem praktiski piedalīties izstrādājumu veidošanā, veidot iesaiņojuma dizainu, uzdot jautājumus, kā arī nogaršot šo produkciju.

 

12.oktobrī  9.klases karjeras pasākuma  “Profesijas Latvijā” ietvaros mācību ekskursijas laikā iepazinās ar karjeras iespējām Rīgas starptautiskajā lidostā, uzzināja par lidostā strādājošām profesijām (dispečeri, piloti, stjuarti, mehāniķi, tehniķi, mediķi, ugunsdzēsēji, ornitologi, dārznieki, apkopēji, dažādi IT speciālisti, šoferi), par to karjeras izaugsmes iespējām. Tuvāk tika izzinātas stjuarta un pilota profesijas.  Skolēni iepazinās ar darba apstākļiem lidostā, to specifiku (drošības kontroles, dokumentu pārbaude, bagāžas dokumentu noformēšana, svēršana, darbības noklīdušas bagāžas gadījumā u.c.) un lidlaukā; lidostā strādājošo izglītību, nepieciešamām valodu, komunikācijas prasmēm; skolēnu vasaras darba iespējām lidostā. Skolēni apmeklēja arī ekokosmētikas ražotni “Madara” un SIA “Latvijas meži” organizēto kokrūpniecības izstādi.

Karjeras pasākums  „Fiziķu un ķīmiķu pasaule”  12.oktobrī  Talsu 2.vidusskolas 1.- 6. klašu skolēniem ļāva iepazīties ar fiziķa un ķīmiķa profesijām, novērtēt savas intereses un spējas tehnoloģiju jomā. Tiek pārrunāts, kurus mācību priekšmetus ir nozīmīgi labi apgūt, lai varētu mācīties par šo profesiju pārstāvjiem, kurus interešu izglītības pulciņus apmeklēt. Skolēni tika aicināti izvērtēt savas īpašības, spējas, intereses, domas par nākotnes karjeru. Tehniski radošās darbnīcas iepazīstināja skolēnus ar dažādām profesijām, kas saistītas ar tehnoloģijām - ķīmijas laborants, ķīmiķis, elektriķis, elektroapgaismes tehniķis, elektromontāžas tehniķis, elektronikas fiziķis, fiziķis, atomfiziķis, kā arī programmētājs. Skolēni veica eksperimentus, novēroja, analizēja un pagatavoja burbuļbumbas un fiziķa kaleidoskopus.

 

11. oktobrī karjeras pasākumā  „ Tu vari, Tev nav limitu” Talsu 2.vidusskolas 9., 10. un 12.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar iedvesmojošu lektoru Mārtiņu Kranci, kas atraktīvā veidā vadīja radošo nodarbību, iedrošinot skolēnus  ticēt sev un savām spējām, sapņot lielus sapņus un  cīnīties, nepadoties un neapstāties. M.Krancis dalījās ar savu personīgo pieredzi, pārdzīvojumiem un mācībām, izceļot un atgādinot, ka katrs no skolēniem ir īpašs un ka viņu sapņiem un spējām nav limitu, norādot, ka limiti un bailes ir  ilūzija, kas jaunieti aptur sasniegt to, ko viņš vēlas.

Tika pārrunāti karjeras īstenošanas soļi, sākot ar sapņu definēšanu, pierakstīšanu uz papīra, lai tie kļūtu par reāliem mērķiem, uz ko tiekties; attieksmes nozīme dažādās dzīves sfērās, kā arī plānošanas un atbildības nozīme. Lektors aicināja skolēnus aizdomāties par cilvēka vērtību un pašcieņu, izturēšanos sabiedrībā un komunikāciju, par savu vērtību darba tirgū.

Karjeras attīstības atbalsta pasākumā “ Profesiju pasaulē” 8. oktobrī Talsu 2.vidusskolas 4. klašu skolēni mācību ekskursijas laikā devās uz SIA “Pure Chocolate” un iepazinās ar ražotni, produkcijas izveidi, iesaiņošanu, marketingu; kā tiek vadīts, plānots, organizēts darbs pārtikas ražošanas uzņēmumā, kādas ir tirgus iespējas un sadarbība ar citiem uzņēmumiem; pārtikas tehnologa un konditora profesijām, darba apstākļiem, kā arī paši praktiski piedalījās izstrādājumu veidošanā.

21.septembrī karjeras pasākums “Iepazīstam profesijas” Talsu 2.vidusskolas 3.a klases skolēniem ļāva iepazīties ar ceļu un tiltu būvē, remontā iesaistītajām profesijām, apmeklējot Šlokenbekas ceļu muzeju, un pārtikas tehnologa un konditora profesijām, piedaloties radošās darbnīcās  SIA “Pure Chocolate” ražotnē.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .