Karjeras ekskursija 12.klasēm

            23. novembrī Talsu 2. vidusskolas divpadsmito klašu skolēni devās karjeras ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Rīgas Stradiņa universitāti, RISEBA- Arhitektūras un mediju centru H2O 6, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmiju.

             Rīgas Stradiņa universitātē komunikācijas departamenta Mārketinga projektu vadītājas Baibas Vingres vadībā jauniešiem tika izrādītas dažādas mācību un lekciju telpas, kā arī izrādīta bibliotēka, kurā grāmatu saņemšana, kopēšana un nodošana ir elektroniska. Mācību iestādes muzejā redzami dažādu gadu mācību pieraksti un mācību līdzekļi. Par mācību programmām, studiju iespējām, fakultātēm, studentu aktivitātēm pastāstīja divas studentes. Konkurss uz budžeta vietām ir liels. Šeit var apgūt šādas specialitātes: https://www.rsu.lv/pamatstudiju-programmas.

            RISEBA- Arhitektūras un mediju centrs H2O 6 pārsteidza ar to, ka iekštelpas ir interesanti iekārtotas. Šī mācību iestāde ir privāta un tāpēc par maksu. Ir tikai viena budžeta vieta. Mācības pārsvarā notiek angļu valodā, jo ir ļoti daudz piesaistītu ārzemju lektoru. Varēja pavērot, kā studenti darbojas dažādās nodarbībās. Ir arhitektūras, audiovizuālās mediju mākslas, sabiedrisko attiecību un menedžmenta pamatstudijas. Lai šeit mācītos,svarīgi zināt svešvalodas un būt radošiem.

             Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā laipni sagaidīja Austra Kurkinaite, kas ar ļoti lielu aizrautību izrādīja un izstāstīja par studiju iespējām. Stājoties šajā mācību iestādē, ir jānokārto dažādi fiziskie pārbaudījumi. Var iegūt profesionālo bakalauru sporta zinātnē un fizioterapijā, 1.līmeņa profesionālo augstāko izglītību,  maģistra grādu sporta zinātnē, akadēmisko doktora grādu sporta zinātnē. Šajā mācību iestādē tiek arī testēts un pētīts sportistu fiziskais stāvoklis. Ir modernas iekārtas, bet telpas ir vecmodīgas. Fizioterapijas studijas ir par maksu. Vajadzīgas labas zināšanas svešvalodās, matemātikā, fizikā, bioloģijā, ķīmijā un anatomijā.

             Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā mēs tikām sadalīti divās daļās. Katrai grupai 3.kursa kadeti pastāstīja par nepieciešamajām prasībām, lai varētu sekmīgi iestāties akadēmijā. Stājoties akadēmijā, jāiziet veselības pārbaudes, jāizpilda fizisko normatīvu prasības un  CE rezultātiem matemātikā, fizikā un angļu valodā ir jābūt vismaz 30%. Būtiski, ka Studijas NAA tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem. Studējošais mācību laikā saņem atlīdzību – karavīra mēnešalgu 970 eiro apmērā pirms nodokļiem un karavīram paredzētās sociālās garantijas. Pēc lekcijas katram skolēnam bija iespēja piedalīties kaujas simulatora spēlē VBS 2 (Virtual battlespace 2), kur bija jāizmanto dažāda taktika un stratēģija, lai ieņemtu attiecīgo teritoriju.

  Visās mācību iestādēs tika teikts, ka pašiem studentiem ir ļoti daudz papildus jāmācās un praktiski jādarbojas. Paldies par iespēju apmeklēt šīs mācību iestādes. Pēc divpadsmitās klases jāizdara tikai pareizā izvēle!

Divpadsmito klašu audzinātājas

Indra Pauliņa un Daina Iesalniece

 

 

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .