Talsu 2.vidusskola -vieta, kurā augt, izaugt un būt!


  • Aktuāli
  • Par skolu
    • Pašvērtējums
    • Nolikums
    • Noteikumi
    • Pedagogi
    • Skolas dziesma
    • Ierosinājumi
  • Mācības
    • Stundu laiki
    • Mācību programmas
    • Valsts pārbaudes darbu uzdevumi
    • Karjeras izglītība
      • Vispārīgi par karjeras izglītību
      • Aktualitātes karjeras izglītībā
      • Karjeras izglītības programma
      • Noderīgi
      • Vecākiem un skolotājiem
      • Karjeras konsultants
    • DSD skola
    • ZPD
  • Pašpārvalde
  • Projekti
    • PUMPURS
    • Erasmus +
      • Bochum
    • Skolas soma
    • eTwinning
  • Piekļūstamības paziņojums
  • Kontakti

“ Kompetenču pieeja inovatīvas mācību vides vides veidošanā”

6. okt. 2021


Eiropas Savienības Erasmus + KA1  skolu sektora projekts

Nr.2017-1-LV01-KA101-046940 “ Kompetenču pieeja inovatīvas mācību vides vides veidošanā”

Projekta “ Kompetenču pieeja inovatīvas mācību vides veides veidošanā” mērķis ir pilnveidot mācību vidi konkurētspējīgas izglītības nodrošināšanai, akcentējot mācīšanās pieejas maiņu  - no zināšanām uz zināšanu pielietošanu daudzveidīgās situācijās, no zināšanu nodošanas uz diskusiju, no  frontāla procesa uz sadarbību, no summatīvās vērtēšanas uz atgriezenisko saiti.

Projektā notikušas  9 skolotāju individuālās mobilitātes, apmeklējot tālākizglītības kursus Itālijā, Grieķijā, Kiprā, Spānijā un Īrijā.

Projektā tika akcentēti 3 virzieni jaunu metodisko pieeju iepazīšanai kursu laikā un to aprobācijai un ieviešanai skolā: kompetenču pieejas metodoloģisko pamats, savstarpējo sadarbības prasmju attīstīšana,  jaunu mācīšanas modeļu attīstīšana.

Iesaistoties projektā, Talsu 2. vidusskolas pedagogu kolektīvs:

1)  veido kompetenču izglītībā balstītu mācību vidi, tādējādi  paaugstinot skolas kā izglītības iestādes kapacitāti.

2) personīgo un profesionālo kompetenču līmenī individuālo mobilitāšu dalībnieki guvuši  jaunas zināšanas par metodiskajām nostādnēm, teorētiskiem un praktiskiem pamatiem jaunu mācību pieeju pielietošanā,

3) mācību process kļūs atvērtāks ar viedokļu un ideju dažādību, pedagogi ir pārliecinātāki inovatīviem izaicinājumiem un jaunu sadarbības modeļu veidošanai.

Tālākizglītības kursos apgūtās zināšanas un prasmes skolotāji nodevuši kolēģiem svešvalodu, metodiskajās komisijās,  skolas vadības grupai un kolektīvam projekta noslēguma konferencē. Skolotāji apgūtās prasmes veiksmīgi  adaptē  mācību procesā un izstrādā jaunas mācību metodes un paņēmienus.

Divi individuālo mobilitāšu dalībnieki sagatavojuši īstenošanai kopīgus projektus KA2 programmā, tādējādi paplašinot jau esošo skolas sadarbības tīklu ar skolām Eiropā.

Projekta laikā gūtā  pieredze  par tēmu “Kompetenču pieeja inovatīvas mācību vides veidošanā”  nodota kolēģiem  Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu metodiskajās apvienībās,  kā arī pasākumos VISC kompetenču pieejas pilotprojekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" dalībskolu kolēģiem valstī, savukārt  Talsu 2.vidusskolas forumā skolotāji, skolēni, absolventi, vecāki un sabiedrības pārstāvji diskutēja par skolas tālāko attīstības modeli.

“Sadarbības veicinošu prasmju un vērtību veidošana”

6. okt. 2021


Eiropas Savienības Erasmus + KA1  skolu sektora projekts

Nr.2018-1-LV01-KA101-046940

“Sadarbības veicinošu prasmju un vērtību veidošana”

Projekta “ Sadarbības veicinošu prasmju un vērtību veidošana” mērķis ir attīstīt un pilnveidot sadarbības prasmes un pieredzi kompetencēs balstītā mācību satura nodrošināšanā.

Projektā notikušas 6 pedagogu dalība mācību mobilitātēs, no tām 1 pedagogam apmeklējot tālākizglītības kursus Spānijā, 3 pedagogiem piedaloties stundu vērošanā un 2 pedagogiem vadot mācību stundas Talsu 2.vidusskolas partnerskolā – Falkenbergas arodģimnāzijā Vācijā.

Talsu 2.vidusskolai kā pilotskolai Valsts izglītības satura centra projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā”  sadarbībā ar partnerskolu Vācijā bijusi  iespēja nostiprināt un attīstīt sadarbības caurvijas prasmes, pedagogos un skolēnos radīt izpratni par sadarbību kā vērtību un veidot  sadarbību veicinošas mācīšanas un mācīšanās moduļus.

Mobilitātēs gūtās zināšanas un prasmes skolotāji nodevuši  kolēģiem metodiskajās komisijās un Metodiskājās dienās skolā. Skolotāji kā multiplikatori organizēs darba grupas sadarbības prasmju adaptēšanai mācību procesā, jaunu mācību metožu un paņēmienu izstrādei.

Projekta laikā gūtā  pieredze  prezentēta konferencē Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu skolotājiem, kā arī pasākumos VISC kompetenču pieejas pilotprojekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” dalībskolu kolēģiem valstī.

Balstoties uz gūto pieredzi ir  paplašināts jau esošo skolas sadarbības tīklu ar skolām Eiropā un uzsākti jauni  projekti  eTwinning platformā.

“Kompetenču veidošana un to vērtēšana 21.gadsimta skolā”

6. okt. 2021


Eiropas Savienības Erasmus + KA1  skolu sektora projekts

Nr.  2020-1-LV01-KA101-077366

“Kompetenču veidošana  un to vērtēšana 21.gadsimta skolā”

Talsu 2.vidusskolas attīstības plāna  īstenošana 2019.-2023. gadam paredz  veidot kompetenču pieejā balstītu  izglītības vidi un veicināt personības izaugsmi.

Projekta  “Kompetenču veidošana  un to vērtēšana 21.gadsimta skolā” mērķis ir sekmēt pedagogu profesionālo pilnveidi un pedagogu pieredzi kompetenču pieejas ieviešanā, pilnveidot  skolas mācību procesa kvalitāti un veicināt pedagogu līdzdalību skolas darba plānošanā.

Saskaņā ar  Talsu 2.vidusskolas attīstības plānu  projekta ietvaros tiks īstenotas aktivitātes jomās  “Mācību saturs” un “Mācīšana un mācīšanās” un projekta specifiskie mērķi:

1)     veicināt pedagogu zināšanu, prasmju un kompetenču pilnveidi, tālākizglītības procesā iesaistot skolas vadības komandas, mācību priekšmetu jomu un atbalsta personāla pārstāvjus;

2)     veicināt  inovatīvu mācību metožu un paņēmienu programmu izstrādi, pamatojoties uz labās pieredzes un prakses pārnesi;

3)     veidot pozitīvu un motivējošu mācību un darba vidi;

4)     pilnveidot skolēnu sniegumu vērtēšanas sistēmu;

5)     veicināt Eiropas dimensijas un starpkultūru kompetences  ieviešanu skolas mācību procesā.

Projektā paredzēta 16 pedagogu dalība mācību mobilitātēs, no tām  10 pedagogam apmeklējot tālākizglītības kursus , 4 pedagogiem piedaloties stundu vērošanā partneskolās Vācijā, Grieķijā, Igaunijā un Dānijā un 2  pedagogiem vadot mācību stundas Talsu 2.vidusskolas partnerskolās  Vācijā un Spānijā.

Personīgo un profesionālo kompetenču līmenī dalība projektā sniegs tās dalībniekiem jaunas zināšanas par metodiskajām nostādnēm kompetenču izglītībā un kompetenču vērtēšanā un tiks apgūti teorētiskie pamati jaunu mācību pieeju pielietošanā.

Kursu tēmu apguve, pieredze stundu vērošanā un vadīšanā  veicinās pedagoga darba stila pilnveidošanu un pieredzes apmaiņa starptautiskā vidē sniegs plašāku skatījumu uz esošo situāciju skolā un valstī, rosinot jauniem izaicinājumiem skolvadībā un metodikā.

Mobilitātēs gūtās zināšanas un prasmes pedagogi nodos kolēģiem mācību jomu komisijās, metodiskajās dienās skolā un kā multiplikatori organizēs sadarbības grupas jaunu mācību metožu un paņēmienu izstrādei.

Informācija par projektu pieejama šeit: https://padlet.com/rorbaha1/23c95tfw0b000ypj

Erasmus +

18. jan. 2018


Projekta “ Pedagogu profesionālā pilnveide inovatīvas mācību vides veidošanā Talsu 2.vidusskolā” mērķis ir veidot mācību vidi konkurētspējīgas izglītības nodrošināšanai, apvienojot tehnoloģiju prasmes ar inovatīvas pedagoģiskās pieredzes iegūšanu, tādējādi  paaugstinot skolas kā izglītības iestādes kapacitāti.

Kursu tematiku veidoja sekojošu tēmu kopums: skolotāju teorētiskā sagatavotība digitālo rīku  lietošanai mācību procesā,  mācību procesa organizācijas formu dažādošana, dažādu pašvērtējuma formu izstrāde un pielietošana, metodoloģijas un mācību plānu izstrādi  e-vidē,  skolvadības kompetenču attīstīšana.

Laikā no 2016.gada septembra līdz 2017.gada augustam  8 skolotāji piedalījās  individuālās mobilitātēs, apmeklējot sekojošus profesionālās pilnveides kursus:

-          “Drāma kā metode savstarpējās komunikācijas pilnveidošanai”,  organizators “European Bridges Consulting Kiprā,   skolas direktors Oļegs Solovjovs;

-          "Interaktīvā mācīšana un mācīšanās, izmantojot  interaktīvo tāfeli", organizators “Alpha School of English  St Paul`s Bay  Maltā, angļu valodas skolotāja Aiga Rozenberga;

-          "Nākotnes skola ar iPad und planšetdatoriem" organizator  asociācija "atempo"  Austrijā,  vācu valodas skolotāja Iveta Rorbaha;

-           ”Mācīšanas procesa uzlabošana – mūsdienīga valodas mācīšanas metodoloģija praksē “ organizators  “ETI -Executive Training Institute  St.Julian's”  Maltā,  zviedru valodas skolotāja Mārīte Tīsa;

-          „Matemātika un saikne ar citām zinātnēm. Piemēri no Antīkās Grieķijas" organizators “Metagnosi” Grieķijā,  matemātikas skolotāja Indra Pauliņa;

-          “IKT inovatīvas prasmes uz sadarbību vērstā un projekta metodē balstītā mācīšanā/ mācīšanās procesā”organizē Servantes apmācību centrs Madridē Spānijā apmeklēja svešvalodu metodiskās komisijas vadītāja un angļu valodas skolotāja Liene Lāce;

-           “Digital and social media competencies@school” Itālijā , matemātikas un ekonomikas skolotāja Gundega Paure;

-          “Interaktīvie mediji interaktīvai mācīšanai un mācīšanās” Maltā apmeklēja ģeogrāfijas skolotāja Sarmīte Popena.

Tālākizglītības kursos gūtās zināšanas un prasmes jaunu mācību metožu un paņēmienu pielietošanā skolotāji nodevuši  kolēģiem svešvalodu, matemātikas, dabaszinātņu metodiskajās komisijās un skolas vadības grupai, kā arī 2 metodiskās dienu laikā 2017.gada janvārī un augustā.

Dalība tālākizglītības kursos devusi iespēju paplašināt jau esošo skolas sadarbības tīklu ar skolām Eiropā un izstrādāt  kopīgus projektus eTwinning platformā. Tā uzsākts sadarbības projekts "FES: Food, Environment & Sport. Let's Be Healthier! ar skolu Spānijā TwinSpace vidē, kas pieejams: https://feschallenge.wordpress.com/ Turpinājumā  paredzēts sagatavot pieteikumu Erasmus+ KA2 projektu konkursam 2018.gadā.  Sagatavošanas procesā ir otrs eTwinning projekts "Social Scrapbook" ar skolām Slovēnijā un Īrijā. 

Jaunākie ieraksti

  • Uzņemšana 1.klasē 2023./2024.m.g.
    2. feb. 2023
  • “Ziedoņa klases” radošās darbnīcas Talsu 2. vidusskolā
    25. jan. 2023
  • eTwinning projektiem 2021./2022. mācību gadā
    12. jan. 2023
  • Dalība Ziemupes Rūķu organizētajā Ziemassvētku vecīša Radošo darbu konkursā
    3. jan. 2023
  • Konkurss “Nākotnes profesijas”
    9. nov. 2022
  • 4.-12.kl. - individuālās tikšanās
    27. okt. 2022
  • KARJERAS NEDĒĻA TALSU 2.VIDUSSKOLĀ
    27. okt. 2022

Papildus saturs

Šeit var ievadīt papildus saturu. Ja papildus satura nav, tad šo bloku var noslēpt, nospiežot uz ikoniņas augšējā stūrī.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.