“Kompetenču veidošana un to vērtēšana 21.gadsimta skolā”
Eiropas Savienības Erasmus + KA1 skolu sektora projekts
Nr. 2020-1-LV01-KA101-077366
“Kompetenču veidošana un to vērtēšana 21.gadsimta skolā”
Talsu 2.vidusskolas attīstības plāna īstenošana 2019.-2023. gadam paredz veidot kompetenču pieejā balstītu izglītības vidi un veicināt personības izaugsmi.
Projekta “Kompetenču veidošana un to vērtēšana 21.gadsimta skolā” mērķis ir sekmēt pedagogu profesionālo pilnveidi un pedagogu pieredzi kompetenču pieejas ieviešanā, pilnveidot skolas mācību procesa kvalitāti un veicināt pedagogu līdzdalību skolas darba plānošanā.
Saskaņā ar Talsu 2.vidusskolas attīstības plānu projekta ietvaros tiks īstenotas aktivitātes jomās “Mācību saturs” un “Mācīšana un mācīšanās” un projekta specifiskie mērķi:
1) veicināt pedagogu zināšanu, prasmju un kompetenču pilnveidi, tālākizglītības procesā iesaistot skolas vadības komandas, mācību priekšmetu jomu un atbalsta personāla pārstāvjus;
2) veicināt inovatīvu mācību metožu un paņēmienu programmu izstrādi, pamatojoties uz labās pieredzes un prakses pārnesi;
3) veidot pozitīvu un motivējošu mācību un darba vidi;
4) pilnveidot skolēnu sniegumu vērtēšanas sistēmu;
5) veicināt Eiropas dimensijas un starpkultūru kompetences ieviešanu skolas mācību procesā.
Projektā paredzēta 16 pedagogu dalība mācību mobilitātēs, no tām 10 pedagogam apmeklējot tālākizglītības kursus , 4 pedagogiem piedaloties stundu vērošanā partneskolās Vācijā, Grieķijā, Igaunijā un Dānijā un 2 pedagogiem vadot mācību stundas Talsu 2.vidusskolas partnerskolās Vācijā un Spānijā.
Personīgo un profesionālo kompetenču līmenī dalība projektā sniegs tās dalībniekiem jaunas zināšanas par metodiskajām nostādnēm kompetenču izglītībā un kompetenču vērtēšanā un tiks apgūti teorētiskie pamati jaunu mācību pieeju pielietošanā.
Kursu tēmu apguve, pieredze stundu vērošanā un vadīšanā veicinās pedagoga darba stila pilnveidošanu un pieredzes apmaiņa starptautiskā vidē sniegs plašāku skatījumu uz esošo situāciju skolā un valstī, rosinot jauniem izaicinājumiem skolvadībā un metodikā.
Mobilitātēs gūtās zināšanas un prasmes pedagogi nodos kolēģiem mācību jomu komisijās, metodiskajās dienās skolā un kā multiplikatori organizēs sadarbības grupas jaunu mācību metožu un paņēmienu izstrādei.
Informācija par projektu pieejama šeit: https://padlet.com/rorbaha1/23c95tfw0b000ypj