Skolotāja  I.Statņuka  piedalījās  eTwinning  BALTIJAS UN SOMIJAS VĒSTNIEKU SEMINĀRĀ TALLINĀ

No 11. līdz 13. maijam eTwinning vēstnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas tikās ikgadējā seminārā, kas norisinājās Tallinā, Igaunijā.

Vēstnieki prezentēja aktualitātes savas valsts izglītībā un lielākos izaicinājumus.

Izrādās visiem kopīgi izaicinājumi skar skolēnu un pedagogu  fizisko, gan mentālo veselību, iekļaušanu un socializēšanos.  Aktuāls visās valstīs protams ir mākslīgais intelekts izglītībā un sociāli emocionālās mācīšanās nozīmes pieaugums visos vecumposmos.

Viena no semināra tēmām bija iepazīšanās ar Igaunijas izglītības mācīšanās un mācīšanas ietvaru (Teaching and learning framework), kura mērķis ir veidot mācību vidi un organizācijas kultūru, kas atbalsta pilnveidi un veselību, ir droša un vērsta uz sadarbību. Skolotāju-ekspertu radītais ietvars paredzēts efektīvas mācīšanās atbalstam, lai palīdzētu gan sagatavot, gan vadīt mācību procesu. Ietvarā ir 5 virzieni: efektīva mācīšanās un motivācija; mentālā veselība; fiziskā veselība; digitālā kompetence; autortiesības un personas datu aizsardzība. Katrā virzienā pedagogiem pieejami resursi, kas palīdz to ieviest mācību procesā

Semināra dalībnieki devās vizītē uz Gustava Ādolfa ģimnāziju, kur  bija iespēja apskatīt skolas telpas, gūt ieskatu mācību stundu organizēšanā un pašiem piedalīties nodarbībās.

Šeit var apskatīties virtuālo tūri par skolu: https://youtu.be/arxJFmHEb8A

Pēc skolas vizītes vēstnieki izmēģināja Actionbound spēli,iepazīstot Tallinas pa vecpilsētu.

Semināra noslēgumā vēstnieki grupās diskutēja par dažādiem jautājumiem: kā Eiropas skolu sadarbības tīklā iesaistīt jaunus skolotājus; kādu atbalstu vēstnieki sagaida no Nacionālajiem atbalsta dienestiem; kā motivēt skolotājus darboties eTwinning projektos.

Sadaloties interešu grupās, vēstnieki plānoja turpmāku starpvalstu sadarbību: jaunus eTwinning projektus, vebinārus, publikācijas, izglītojošas spēles un informatīvus materiālus.

Piedalīšanās seminārā deva īpašu enerģiju un iedvesmu, daloties pieredzē un veicot radošus uzdevumus ar ļoti motivētiem un pieredzējušiem dalībniekiem.

Plašāku informāciju par pasākumu var atrast tīmekļa vietnē: etwinning.lv

Informāciju sagatavoja Irina Statņuka


“Lasām kopā, roku rokā”

eTwinning projekta ietvaros “Lasām kopā, roku rokā” kopīgi ar sadarbības partneriem no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Siguldas novada Mālpils vidusskolas un Talsu 2.vidusskolas skolēni aizvadīja dzejas dienas. Pasākums notika tiešsaistē, kur skolēni pēc savas izvēles skaitīja dzejoļus. Sadarbības skolas vērtēja viens otra sniegumu pēc kopīgiem kritērijiem. Skolēni atzīst, ka tā bija jauna pieredze un izaicinājums uzstāties. Žūrija katram dzejoļa runātājam piešķīra ne vien vietas, bet arī nominācijas. Projekta dalībnieki- skolēni arī balsoja par saviem favorītiem.  

1.c klasi daiļrunas konkursā pārstāvēja Kate Jansone, Justs Pugovičs, Marko Dansons  un Artūrs Sapiegs. Mālpils un J.Pilsudska poļu ģimnāzijas skolēni klausītāju simpātiju piešķīra Marko Dansonam.

Informāciju sagatavoja 1.c klases audzinātāja I.Statņuka

Jauna pieredze un zināšanas

No 19.- 21.aprīlim Grieķijas otrajā lielākajā pilsētā Salonikos norisinājās eTwinning – Eiropas lielākās skolotāju kopienas – organizētais vidusskolas skolotāju profesionālās pilnveides seminārs “Kultūras mantojums Eiropas nākotnei”. Seminārā piedalījās  vairāk nekā simts skolotāju no 24 valstīm, arī Talsu 2.vidusskolas angļu valodas skolotāja Liene Lāce.

Tā kā 2018. gads ir pasludināts par Eiropas kultūras mantojuma gadu, semināra dalībnieki iedziļinājās materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojuma daudzveidībā, lai gūtu jaunas idejas un veidotu kontaktus starptautiskiem sadarbības projektiem nākotnē.  Par  semināra vadlīniju bija izvēlēts izcilā grieķu dzejnieka Konstantīna Kavafi ( Constantine Cavafy, 1863–1933) dzejolis "Itaka" - par  ceļojumu visa mūža garumā, sevis un savas kultūras iepazīšanu, jaunu zināšanu un pieredzes krāšanu. Arī es ieguvu dziļāku, filozofiskāku izpratni par to, kas ir kultūras mantojums, kā to saglabāt, iepazinu dažādu Eiropas valstu skolotāju atšķirīgo skatījumu un pieredzi kultūras mantojuma mācīšanai skolā. Priecājos apgūt jaunas zināšanas, piemēram,  uzzināju par digitalizētā Kultūras mantojums kolekciju Eiropiana (https://www.europeana.eu/portal/en ) un iemācījos lietot dažus jaunus digitālos rīkus. Protams, izbaudīju grieķu tautas viesmīlību un iepazinu Salonikus - Aristoteļa pilsētu.

Paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai par iespēju piedalīties šajā seminārā! Tās ir jaunas idejas, jauniegūti draugi, kontakti, zināšanas un filozofiskā, dziļā izpratne par ceļu, kas katram ejams, lai nonāktu pie savas I-takas - patiesās gudrības.